Tayko Pil A.Ş. 2021 yılının kasım ayında Eskişehir ATAP Teknopark’da kurulmuş bir Ar-Ge firmasıdır.

Galeri

İletişim

OSB Bilim Cad. 5/504 Eskişehir

Tayfun1kocak@gmail.com

+90 532 385 05 20
+90 506 282 44 50

Neler Yapıyoruz?

TAYKOPİL
Lityum İyon İnovasyonu

Tayko Pil A.Ş. 2021 yılının kasım ayında Eskişehir ATAP Teknopark’da kurulmuş bir Ar-Ge firmasıdır. Firma 2021 yılında TÜBİTAK 1512 desteği alarak faaliyetlerine başlamıştır. Firmanın ana faaliyet kolu, lityum iyon pillerinin üretimidir. Üretim için Eskişehir’ in seçilmesinin sebepleri; ETİ Maden Kırka Bor Tesislerinin de yer aldığı bor ve lityum madeni yataklarına lojistik olarak yakın olmak, Eskişehir Teknik Üniversitesi lityum pil araştırma laboratuvarları ile üniversite-sanayi iş birliği anlaşması ve üç büyük il olan; İstanbul, Ankara ve İzmir’in ortasında ulaşım açısında kolay ulaşılabilir olmasıdır.

Hakkımızda

TAYKOPİL CEO Tayfun Koçak

Firmanın kurucusu Dr. Tayfun KOÇAK, 2013 yılında itibaren lityum iyon piller üzerine akademik faaliyetler içerisindedir. 2017 yılında Prof. Dr. Servet TURAN danışmanlığında lityum iyon pillerin katot malzemesi sentezi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans esnasında 2015 yılında İsveç Uppsala Üniversitesi’nde ve 2016 yılında Almanya Ulm ZSW enerji enstitüsünde lityum iyon piller üzerine araştırmacı olarak çalışmıştır. 2017 yılında dünyanın en iyi 5 havacılık üniversitesinden biri olan Çin Nanjing Havacılık ve Uzay Üniversitesi’nde Prof. Dr. Zhang Xiogang gözetiminde yüksek voltajlı lityum iyon piller üzerine Çin Devleti CSC burslusu olarak kabul edilmiştir. 2022 yılında bu alanda 3 uluslararası SCI Q1 makale, 5 uluslararası konferans bildirisi ve 3 Çin Bilim ve Teknoloji yarışması ödülü alarak mezun olmuştur.

Tayko Pil A.Ş. aldığı hibe ve melek yatırımcılardan aldığı desteklerle, Eskişehir’de Ar-Ge faaliyetlerine devam etmektedir. 3 araştırmacı mühendis, 1 ar-ge müdürü ve birçok teknik danışmanı ile ülkemizde ve Avrupa’da hızla büyüyen lityum iyon pil piyasası için gelecek vadeden bir firmadır.

// Basın Haberleri

Basında TaykoPil

// AR-GE Takımı

Proje Ekibi

Alanında uzman tecrübeli AR-GE ekibimiz ile mevcut projelerimizin geliştirilme süreci hızla devam ediyor. 

Ezgi Yılmaz

Proje Ekibi

Hasan Nesirli

Proje Ekibi

Dr. Semih Engün

Proje Ekibi